DGS

Türkiye'nin En Çok Kazandıran Eğitim Kurumunda Uygulanan DGS Kurs Programları

 

2021 KAYIT AVANTAJLARI DEVAM EDİYOR!

 

DGS PLUS HAFTA SONU PROGRAMI
Başlama Tarihi 24 Ekim 2020
Hangi Günler Cumartesi - Pazar
Ders Saatleri 08:30 - 13:55 /

 

2020 DGS KURSU ÖZELLİKLERİMİZ

 

Matematiği zayıf olanlar için “SIFIR MATEMATİK” programı 

Matematik konusundaki özgüvensizliği yok eden, işlem hatasını sıfıra indiren program. Bir şeyleri bildiğinizi kabul ederek değil, sıfırdan her şeyi öğreterek hazırlıyoruz. Böylece matematikten korkmayacaksınız!
 

Dört öğretmenli eğitim sistemi 

DGS PLUS gruplarımızda Dönemin başından sonuna kadar Matematik derslerinize üç öğretmen, Türkçe ve Sözel Mantık derslerinize bir öğretmen girer. Böylece tam DÖRT farklı hocanın deneyiminden ve sınava yönelik taktiklerinden faydalanırsınız
 

DGS’ye Özel Öğretmen Kadrosu 

Her biri en az 10 - 12 yıl deneyimli hocalarımız sayesinde DGS formatını, zamansal sorunu aşmaya yarayan ipuçlarını öğrenecek, pek çok kısayol sayesinde iyi bir üniversiteyi kazanma şansı yakalayacaksınız!
 
 

Seviyelere Göre Ayrı Gruplar 

 Dönem başında yapılan Seviye Tespit Sınavı sayesinde herkes Matematik seviyesine uygun gruplarda eğitim alır. Böylece hızlı veya yavaş gidiyor şeklinde bir uyumsuzluk oluşmaz.

 
Farklı Gruplarda ders Telafi İmkânı 

Farklı gruplarda ders telafi imkânı ile kaçırdığınız dersleri bize söyleyerek başka gruplarda ders alabilirsiniz. Böylece hiçbir konuda eksik veya geride kalmazsınız.

 
Genel Tekrar ve Deneme Kampı 

Dönem sonu yapılacak olan genel tekrar ve deneme kampı sayesinde eksik konularınızı önceden öğrenip telafi etme şansına sahip olacaksınız.
 

Bire Bir Soru Çözümü 

Bire Bir soru çözümleri sayesinde evde uğraşıp da çözemediğiniz soruları alanında uzman hocalarımızla çözebilirsiniz.

 
Üç Farklı Yayınevinden Kaynaklar 

Kurs dönemi boyunca 3 yayınevinin de (Yediiklim, Yargı, Benim hocam) kaynaklarından yaklaşık 60 bin soruluk kaynak alırsınız. Böylece ekstra yayın almaya ihtiyacınız kalmaz
 
 

Tam 35 Adet Deneme 

20 adet Türkiye geneli, 15 adet Fasikül deneme sınavıyla kendinizi defalarca deneyebilirsiniz.
 
 

Türkiye’nin DGS Uzmanları Eşliğinde Tercih Yardımı 

 Dönem boyunca verdiğiniz emeklerin sonucu aldığınız puanı en doğru şekilde değerlendirir ve Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleşmenizi sağlar.


ÜCRETSİZ VERİLEN YAYINLAR

 

* YEDİİKLİM YAYINLARI KONU ANLATIM KİTAPLARI                                                                      

 * YEDİİKLİM VE YARGI YAYINLARI SORU BANKALARI

* YEDİİKLİM VE YARGI YAYINLARI  YAPRAK TESTLERİ

* YEDİİKLİM VE YARGI YAYINLARI DENEME SINAVLARI

* BRANŞ BAZINDA SIRALAMANIZI GÖREBİLECEĞİNİZ TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI

Kurs programlarımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;  0312 434 12 10 numaralı telefonu arayabilir veya "BİZ SİZİ ARAYALIM" formunu doldurabilirsiniz.

DGS Nedir?  
Dikey Geçiş Sınavı(DGS), üniversitelerin örgün öğretim yapan iki yıllık meslek yüksekokulu bölümlerinden ya da açık öğretim fakültelerinin iki yıllık bölümlerinden mezun olan veya olabilecek adayların girebileceği bir sınavdır.
Bu sınav sayesinde adaylar dört yıllık fakültelerde okuma şansına sahip olabileceklerdir.
 
Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ÖSYM tarafından her yıl yapılmaktadır. Sınava katılmak için herhangi bir yaş sınırı, sınava katılma sayısı, alttan ders, staj, mezun olunan yıl gibi kısıtlamalar yoktur. 
 
26 Mayıs 2014 tarihinde yapılan açıklamaya göre DGS'de adaylara Sayısal Yetenek Testi'nde 60 Soru, Sözel Yetenek Testi'nde 60 soru olmak üzere toplam 120 soru yöneltilecektir. Sınav süresi 2018 ile yapılan değişiklikle birlikte 10 dk artırılarak 150 dakikaya çıkarılmıştır.
 
DGS'de verilen süre Sayısal Yetenek Testi'ndeki sayısal akıl yürütme (sayısal mantık) soruları ve Sözel Yetenek Testi'ndeki uzun paragraf ve sözel mantık soruları nedeniyle yeterli gelmemektedir. Bu yüzden DGS'ye hazırlanırken özel bir eğitim almak; soru tarzını, soruların püf noktalarını ve pratik çözüm tekniklerini öğrenmek bu sınav için verilen süreyi en verimli düzeyde kullanabilmek için gereklidir.
DGS'ye ne kadar iyi hazırlanmak gerektiğinin göstergesi olarak şunu söyleyebiliriz. Bu sınava 2011'de 118 bin kişi katılmış ve 24 bin kişi yerleşmiştir. 2012'de sınava 129 bin, 2013'de sınava 160 bin, 2014'de ise 205 bin, 2015'te 220 bin, 2016’da 326 bin, 2017’de 325 bin, 2018’de 390 bin kişi katılmıştır. Dolayısıyla her geçen sene sınava giren kişi sayısı artmakta olduğundan bu sınava iyi hazırlanma gerekliliği kurs ihtiyacını doğurmuştur